OT: Toosan kaupan :) | AvantClub - Keskustelupalsta

jets

Jäsen
Keskustelun aloittaja
18.5.2010
953
0
16
Onko joskus tuntunut samalta kuin tämän koneen myyjällä?

Välillä on.. eri vehkeiden kanssa. Jopa Avantin kanssa :) Mutta ei ihan niin paljoa ole v.. että olisin myyntiin laittanut :)
 

Liitteet

  • toosan.jpg
    toosan.jpg
    85,5 KB · Katselut: 2 920
Käy KATSOMO palvelussa katsomassa.
Kalliita kuormaajia ja ihan skeidaa. Ei toimi koneet, ei toimi huolto, ei toimi takuu, ei toimi oikeestaan mitään!

Tuo ilmoitus liittyy siihen.

tuossa linkki aiheeseen:
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2013/03/1721206/45-minuuttia-pyorakuormaaja-vei-toimeentulon
 
STEFFE sanoi:
Käy KATSOMO palvelussa katsomassa.
Kalliita kuormaajia ja ihan skeidaa. Ei toimi koneet, ei toimi huolto, ei toimi takuu, ei toimi oikeestaan mitään!

Tuo ilmoitus liittyy siihen.

tuossa linkki aiheeseen:
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2013/03/1721206/45-minuuttia-pyorakuormaaja-vei-toimeentulon

Voi itku. Joskus elämä potkii ja isot yritykset potkii vielä pahemmin. Toivotaan että ohjelmasta oli sitten apua loppujen lopuksi.

Onneksi Avantin kanssa on toiminut asiat aina uskomattoman hyvin :) Tosin ei ole vielä kuulunut apua tuohon mun vilkkuongelmaani :)
 
Joo sieltä ei taida saada osia silleen kun A-tehtaalta että kun klo 15 soittaa niin osat on aamulla ennen 09 perillä! Näin se pitää toimia. Kiitos huololle ja asioiden hoitajille että ollaan tyytyväisiä.
 
No, on kyllä huumoria & hyvä asenne!

Avantista ei voi sanoa muuta kuin pelkkää hyvää. kaikki toimii: laite, huolto ja varaosat. Kaikki!

itsellä taas 5v vanhan uutena hankitun Volvo Pentan meridieselin kanssa vähän samanlaista. turbo ei pelittänyt vastaanotettaessa oikein, veneen suorituskyky laski vanhasta tehottomammasta samanmerkkisestä vaihtaessa. ahtopaineet heitelleet siitä lähtien vuoristorataa. moottoria korjattu yhteensä 80 päivää keskellä kesiä takuun puitteissa ja nyt 600h kohdalla turbo luovuttanut kokonaan eikä vene lähde plaaniin.

maahantuoja sitä mieltä ettei kuulu takuuseen mm. koska lähettänyt eu direktiivin xxx joka sanoo että veneen sisämoottorin elinikä on 10v tai 480 käyttötuntia... eikä ilmeisesti ole korvannut venettä korjanneelle merkkiliikkeelle aikaisempiakaan mittavia takuuduuneja. vene seisoo telakalla toista vuotta ja ei auta muu kuin käräjöidä tai maksaa itse hmmhmm. aika kalliita tunteja hankkia 30-40keur moottori 500h elinikäodotuksella jonka jälkeen ei edes tarkoitus toimia...

Pitääpä katsoa 45mins jos vaikka viisastuisi :)
 
Melkoisia säätöjä uusien koneiden kanssa.

Välillä tuntuu näitä juttuja lukiessa että käytetty on varmempi ostos, voi koeajaa todellisen tavaran ennen ostopäätöstä.
 
Maasturisti sanoi:
Melkoisia säätöjä uusien koneiden kanssa.

Välillä tuntuu näitä juttuja lukiessa että käytetty on varmempi ostos, voi koeajaa todellisen tavaran ennen ostopäätöstä.

Kuullosta aivan kuin maasturisti olisi menossa alttarille "vanhan" tyttöystävän kanssa... :lol:
 
Aivan loistava ilmoitus!

Meillä on myös Peppi Pitkätossun kirja viimeisestä painoksesta missä Peppin isä oli Neekeirkuningas. Nykyään siinäkin lukee jotain muuta!
En tiennyt että Pentalla on noin pitkä historia! Kiitos valaistuksesta!
 

Uusimmat keskustelut